Plátno bavlněné, ŠVADLENA, béžová

Nepružný pevný materiál, odolný, savý a zároveň lehký a prodyšný. Plátno se skvěle šije na rovnostehu obyčejnými jehlami i nitěmi, je dobré švy zapravit na overlocku. Materiál neklouže, bude se Vám s ním velmi dobře pracovat.

Máme skladem (2 m)
290 Kč / m
Kategorie: Plátno bavlněné
Složení: 100% bavlna
Certifikace: OEKO-TEX Standard 100
Šíře: 143 cm
Gramáž: 130 g/m2
Využití: sukně, šaty, prostírání, ubrusy, závěsy, bytové dekorace, obaly na knížky

Vzor je vytvořený pro ty, kteří, stejně jako já, milují šití. Je malovaný mojí oblíbenou digitální technikou. Tahy štětcem působí jako něco mezi akvarelem a temperou, perfektně se jimi stínuje a jsou skvělé, když chci, aby předměty vypadaly namalovaně a zároveň realisticky. Namalovala jsem starý šlapací stroj, protože přesně na takovém šila moje babička. Moje mamka ho má dodnes. Je to Lada. Já na tom šít neumím, nikdy jsem se nenaučila šlapat nohama a pohybovat rukama v jiném rytmu. Ale je nádherný, to jo. Panna, ta je moje. Koupila jsem ji někdy během střední školy a slouží pořád. Ty nůžky jsou nejostřejší na světe a jehelníček na ruku je skvělá vychytávka. A ten krejčovský metr, ten je v měřítku, takže nemáte-li po ruce ten váš, změřte si cokoli na svých šatech / zástěře / sukni / mikině… Vzor „švadlena“ tentokrát na béžovém pozadí s efektem kávové patiny.

 

Látky doporučujeme prát na 30 stupňů. Ušité oblečení perte otočené do rubní strany, prodloužíte živostnost barvám. Nepoužívejte bělidlo a nedávejte látky (a oblečení z nich ušité) do sušičky. Digitální potisk je jen na lícní straně a mohlo by se stát, že bílé chloupky z rubní strany, nevhodným praním a sušením v sušičce, začnou vylézat na lícní straně. Žehlení doporučujeme do 110 stupňů, raději nejprve zkuste přežehlit vzorek látky, anebo látku samotnou přes plátýnko.

Zpět do obchodu